Jak vybrat kamna s teplovodním výměníkem – Téma podlahové topení

Máte v domě podlahové vytápění a rádi byste si pořídili teplovodní kamna, ale nevíte, zda jsou s tímto druhem topení nějak kompatibilní? Tady jste na správné adrese, další díl poradny pro výběr kamen s teplovodním výměníkem se totiž věnuje právě této otázce.

Obrázek článku

 

 

 

 

 

 

 

 


Lze napojit kamna s teplovodním výměníkem na podlahové topení?

Pokud už máte jasno, jak vybrat kamna s teplovodním výměníkem, vaše nejistota pramení nejspíše z toho, jak kamna propojit s teplovodním podlahovým vytápěním, u kterého se jedná o nízkoteplotní systém, zatímco kamna ohřívají vodu na 80 a více stupňů.

Celé kouzlo tkví v akumulační nádobě. V ní kamna ohřejí vodu, jejíž teplotu si topný systém si už sám namixuje tak, aby byla vhodná pro podlahové vytápění.

V tomto bodě se ekologická krbová kamna s teplovodním výměníkem stávají i extrémně ekonomickými na provoz. Je ale důležité zaměřit se také na správné určení výkonu teplovodních kamen, předejdete tak zbytečnému přetápění objektu.

Skvělých výsledků dosahují teplovodní krbová kamna značky Romotop, česká kvalita, která nezklame. Přečtěte si další důvody, proč zvolit právě Romotop.

Obraťte se na nás

Co se týče kamen, rádi vám odpovíme na všechny další dotazy, rozptýlíme vaše obavy a doporučíme ta pravá kamna, která vám vykouzlí teplo domova. Obraťte se na nás na tel. 725 942 931 nebo e-mailem: obchod@krbykunc.cz. Nebo nás rovnou navštivte na naší prodejně.