Jak vybrat kamna s teplovodním výměníkem - díl čtvrtý - určení výkonu kamen s teplovodním výměníkem

Jak vybrat kamna s teplovodním výměníkem? V tomto díle budeme trochu počítat. Ačkoliv kritérium výkonu nehovoří nic o kvalitě kamen, je to hlavní parametr při výběru.

Správné určení výkonu kamen s teplovodním výměníkem

Třetím klíčovým faktorem je výkon. Pokud znáte tepelnou ztrátu svého domu nebo chaty řiďte se jí. Pokud tento údaj neznáte, může Vám posloužit jako vodítko výkon Vašich radiátorů - prostě sečtěte výkon jednotlivých těles, která doma máte. Kamna pak vybírejte tak, aby měla stejnou hodnotu nominálního výkonu, jako je Vaše tepelná ztráta. 

Tepelná ztráta objektu je většinou vypočtena na určitou teplotu (záleží na poloze objektu, ale zpravidla je to okolo -15 stupňů Celsia) a tato teplota nastává jen na pár týdnů v roce. Pokud tedy nebydlíte na Horské Kvildě, v Peci Pod Sněžkou nebo na Rejvízu, můžete si určitě dovolit koupit kamna s výkonem 10 - 20% pod Vaší tepelnou ztrátou. 

Pro starší nezateplené objekty by měl být pro Vás klíčový výkon kamen do vody, ale u nízkoenergetických staveb je nutné myslet také na rozložení výkonu do vody a do vzduchu. Tyto moderní domy s nízkou tepelnou ztrátou by mohly být snadno přetopeny výkonem kamen do vzduchu. Jako takové vodítko by pro Vás mělo být, že kamna s výměníkem nebudou mít více než 30% svého výkonu do vzduchu.

Postupem let jsme naši nabídku krbových kamen s teplovodním výměníkem ustálili na produktech Romotop, za které "dáme ruku do ohně".

Krbová kamna s teplovodním výměníkem najdete zde.

Tak co? Ještě váháte? Ano je to větší investice, ale topení dřevem je krásné, tuží tělo i ducha a šetří přírodu i Vaši peněženku. A my jste tady pro Vás - obavy rozptýlíme, otázky zodpovíme, perfektní kamna přesně pro Vás doporučíme - tel. 725 942 931 nebo email obchod@krbykunc.cz.  Rádi Vás také přivítáme na naší prodejně.

v OSTATNÍCH DÍLECH SE VĚNUJEME TĚMTO TÉMATŮM

Rozdíly v konstrukci 

Údržba teplovodních kamen

 

Lze napojit kamna s výměníkem na podlahové topení?