Nakupte krby a kamna levněji

 

Koupě kamen a krbů není nejlevnější záležitostí. Samotným vytápěním kamny ušetříte dost, jak ale rovnou snížit jejich pořizovací cenu? Přečtěte si o tom, jaké krby a kamna splňují podmínky dotace Nová zelená úsporám.

Kamna levněji

Nová zelená úsporám aneb dotace na vytápění

Pokud jste ještě neslyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám, rozhodně se na něj zaměřte. Díky němu totiž můžete v kombinaci se zateplením domu ušetřit až 50 000 Kč již při pořízení kamen a krbů. Má to ale pár malých háčků, musíte totiž splňovat dané podmínky.

Podporovaný typ krbu nebo kamen

Dotační program Nová zelená úsporám nezahrnuje všechna kamna a krbové vložky. Týká se pouze těch skutečně ekologických kousků, tedy krbových vložek a kamen s teplovodním výměníkem. Představují totiž plnohodnotný zdroj tepla, které se dostane do celého domu. Kamna s výměníkem také můžete využívat k ohřevu teplé vody v bojleru.

Přečtěte si článek Jak vybrat kamna s teplovodním výměníkem.

Výše dotace na jednotlivé typy krbových kamen

 

 

Typ zdroje

 

Výše podpory

C1 (spolu se zateplením)

 

Výše podpory

C2 (bez zateplení)

 

Krbová kamna na biomasu s teplovodním výměníkem s ruční dodávkou paliva a uzavřené krbové vložky s teplovodním výměníkem

 

 

 

50 000 Kč

 

 

 

40 000 Kč

 

Krbová kamna nebo vložka na biomasu s teplovodním výměníkem a samočinnou dodávkou paliva

 

 

 

50 000 Kč

 

 

 

40 000 Kč

 

Kamna levněji.jpg 2

Podmínky vyplacení podpory

Pokud jste vlastníkem objektu, kam se chystáte krb či kamna s dotací umístit, máte správně nakročeno. Další důležitou podmínkou je, aby zdroj tepla splňoval požadavky na ekodesign. Je také nutné ohlídat si 12měsíční lhůtu dokončení opatření, která běží od akceptování žádosti o dotaci.

Návod jak postupovat při podání žádosti jsme pro vás sepsali v dalším článku.

Kroky k získání dotace

Poté, co váš výběr padl na ta správná krbová kamna nebo krbovou vložku, připravíte si všechny nutné dokumenty k podání žádosti, s tím vám pomohou závazné pokyny pro žadatele. Po elektronickém vyplnění žádosti vyčkáte na akceptační dopis. Následně doložíte provedené práce a můžete se těšit na výplatu dotace.

Seznamte se s aktuálními pravidly přímo na stránkách programu Nová zelená úsporám.

Pokud tápete, která podporovaná kamna jsou pro vás ta pravá, obraťte se na nás. Na telefonu 725 942 931 a e-mailu obchod@krbykunc.cz jsme vám k dispozici. Rádi vás přivítáme i osobně na naší prodejně.