3 tipy jak ušetřit za náklady na vytápění

Zdá se vám, že platíte každý měsíc za vytápění, ať už jde o topení elektřinou, plynem nebo centrálním topením, hodně peněz? Existují vychytávky, jak snížit náklady a výrazně ušetřit. Přečtěte si, jak na to.

1. Pořiďte si krbová kamna nebo krb

První krok je jednoduchý – pořiďte si krbová kamna. Prvotní investice se nemusíte bát, díky dlouhé výhřevnosti kamen totiž za veškeré náklady na vytápění slušně ušetříte. Jako bonus je pak jejich vzhled. S krbovými kamny si totiž do domu pořídíte nejen pomocníka, ale i designový prvek.

Příklad: Rodina v domě o výměře 100 m² zaplatí ročně za náklady na vytápění plynem zhruba 20 000 Kč. Pokud se rozhodne pro krbová kamna s výměníkem, roční náklady na topení klesnou o polovinu, tedy na zhruba 10 000 Kč. A to už se vyplatí.

Jaká kamna se hodí do vaší domácnosti? Přečtěte si, jak krbová kamna vybrat.

1

2. Zateplete dům

Další krok se týká celé stavby, ve které žijete. Pokud ještě nemáte dům nebo byt zateplený, učiňte tak nebo požádejte majitele budovy. V létě nebudete mít v interiéru takové horko a v zimě vám teplo neuteče. Zabráníte také přetápění prostoru a snadno ušetříte ročně až tisíce korun (samozřejmě záleží na výměře).

Mimo zateplení domu šetří vaše náklady i důkladné utěsnění oken a dveří. Máte už starší okna a dveře? Pak investujte do jejich výměny, i tento krok vám totiž výrazně pomůže udržet teplo ve vaší domácnosti.

3. Snižte teplotu v místnosti o jeden stupeň

Věděli jste, že vám nastavení teploty v místnostech o jeden stupeň níže ušetří měsíční náklady? Je to tak. Každý stupeň se totiž počítá. Teplotní rozdíl mezi 22 °C a 23 °C není pocitově tolik znatelný, při ročním zúčtování to však už poznat jde, a ne málo. Přesvědčte se sami.

2

Pomůže vám chytrý termostat, který v jednotlivých místnostech udrží požadovanou teplotu. Proč topit v technické místnosti, kde celý den nejste? Nebo proč vytápět dětský a obývací pokoj ve vaší nepřítomnosti? V takových případech stačí nastavit teplotu na 18 stupňů. Vaše domácnost „nevychladne“ a až dorazíte domů, dům nebo byt se zase rychle vyhřeje.

Rádi vám pomůžeme

Jsme tady pro vás, ať už tápete s výběrem kamen, nebo se chcete jen ujistit, že jste se rozhodli správně. Obraťte se na nás na tel. 725 942 931, e-mailem: obchod@krbykunc.cz nebo nás rovnou navštivte na naší prodejně.