Jak získat dotaci na krbová kamna

Chystáte se vsadit na jistotu a pořídit si kamna Romotop? Určitě vás potěší, že díky projektu Nová zelená úsporám a tzv. kotlíkovým dotacím máte ještě do 21. prosince 2021 čas získat dotaci ve výši až 50 000 Kč. Poradíme vám, jak na to.

 

zelena-usporam-doplnkova-varianta-lg


Výběr správných kamen

Dotace se vztahuje na kamna a uzavřené krbové vložky s teplovodním výměníkem. Objevte ta správná krbová kamna Romotop, která se přičiní o teplo vašeho domova a neudělají vítr ve vaší peněžence.

U nás jste na správném místě, v nabídce najdete dotací podporovaná kamna Romotop řady HEAT, RIANO, LUGO, ESPERA i DYNAMIC. Pokud se nemůžete rozhodnout pro konkrétní model, orientujte se podle oficiálního seznamu výrobků v rámci Nové zelené úsporám.

Starosti nemusíte mít ani se zapojením krbových kamen, rádi se toho ujmeme.

Žádost o dotaci

Příjemné je, že se nemusíte nikam hnát. Žádost totiž podáte elektronicky, stihněte to ale nejpozději do 21. prosince 2021. Ještě než svou žádost oficiálně zaregistrujete, nechejte si zpracovat odborný posudek obsahující mj. energetické zhodnocení domu.

Nezáleží na tom, jestli bydlíte v zatepleném nebo nezatepleném domě, dokonce ani jestli právě měníte stará kamna za nový model, nebo jste tak už udělali. Důležité je, aby krbová kamna splňovala potřebné parametry a abyste byli zapsáni jako majitelé či spolumajitelé stavby, kde kamna stojí.

Šest týdnů od registrace žádosti běží lhůta pro její posouzení. Pokud jste o dotaci požádali před pořízením nových kamen, bude vám příslušná částka vyplacena do následujících 3 týdnů, v případě, že žádáte zpětně, počkáte si až 9 dalších týdnů.


Kamna-s-vymenikem-Romotop-v-modernim-interieru

S ohledem na životní prostředí

Topení uhlím a koksem je dnes už passé. Při každém přiložení dřeva do krbových kamen s teplovodním výměníkem vás u srdce může hřát pocit, že zbytečně nezatěžujete životní prostředí.