Terasová ohniště a zahradní krby: užijte si ohně a grilujte, kde je libo

Neradi byste si spálili trávník klasickým ohništěm nebo máte vybudovanou krásnou terasu, ze které se nechcete hnout, ale grilování dobrot a sezení u ohně si prostě nemůžete nechat ujít? Skvělým řešením jsou pro vás terasová ohniště a grily či venkovní krby.

Plameny pod kontrolou

Základním rysem terasových ohnišť, grilů a venkovních krbů je, že má oheň jasně vymezený prostor. Neroztáhne se do stran a neohrozí vybavení vaší terasy ani vás samotné. Terasové grily a ohniště zároveň produkují příjemné teplo, které oceníte při dlouhých vlahých večerech.

Špekáčky z litinového krbu

Ať už holdujete klasickému opékání špekáčků, nebo dáváte přednost grilovaným steakům, zelenině a sýru, na vaší zahradě či terase nesmí chybět mobilní ohniště, litinový gril. Je skladný, vysoce efektivní, prakticky nezničitelný a navíc skvěle vypadá.

Užijte si sálající plameny a nezaměnitelnou chuť jídla opékaného nad hořícím dřevem. Díky snadnému přenášení si tento požitek můžete vychutnat jednou na terase, jindy v jakémkoliv koutě zahrady bez vypálených kol na trávníku

 

Big Green Egg pro skutečné labužníky

Že vás představa zeleného vajíčka k jídlu moc neláká? To nejspíš neznáte keramické grily Big Green Egg, pro které není žádná kulinářská disciplína problém. Grilování šťavnatého masa, pečení pizzy a chleba s křupavou kůrčičkou nebo uzení s profesionálním výsledkem, tzv. Zelené vajíčko zvládne všechno.

Unikátních grilů Big Green Egg se dokonce nemusíte vzdát ani na dovolené. Nejmenší kousek se vám společně se stanem, karimatkami a batohy pohodlně vejde do kufru auta. Stejně tak ho můžete postavit na kuchyňskou linku a využívat i doma.

Nezapomeňte se vybavit příslušenstvím ke grilům Big Green Egg, se kterým se vám bude vařit, grilovat a péct jedna báseň.

Stylové posezení u plynového ohniště

Pokud až tolik neprahnete po špekáčcích, zato rádi posedíte s přáteli a drinkem na terase za mihotavých plamenů a hlavně ve velkém stylu, seznamte se s terasovými plynovými ohništi. Nic efektnějšího si snad už nejde na terasu přát.

Jde vlastně o ohniště zapuštěné nejčastěji do stolu, kde je diskrétně uložena plynová láhev, hadice a regulátor. Další modely zase mohou sloužit jako zástěna či „plot“ okolo terasy. K příjemnému posezení si zvolíte intenzitu hoření a pak už stačí jen pozvat známé a namíchat drinky. 

 

Příslušenství ke grilům

Nezáleží na tom, jak moc trváte na vzhledu či praktičnosti. Z nabídky terasových ohnišť, grilů a venkovních krbů si vyberou trampové i milovníci vytříbeného designu. K jakémukoliv kousku, který vám bude sloužit na zahradě nebo na terase, si nezapomeňte opatřit i speciální litinové nádobí a nože, špízy a další vychytávky.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, jsme tady pro vás. Kontaktujte nás e-mailem na adresu obchod@krbykunc.cz nebo telefonicky na tel. +420 725 942 931. Rádi vám doporučíme ten správný gril nebo ohniště, u kterého budete chtít prosedět celou sezónu.