Od 27.6. do 14.7. z důvodů dovolené nebudou vyřízené ani vyexpedované objednávky.

Srovnání kachlových kamen: Hein versus ABX

Vybíráte kachlová kamna? Zcela jistě se do vašeho výběru dostaly „kachláky“ výrobců Hein a ABX. Zaměřte se na kritéria, která jsou při výběru kachlových kamen určující a díky kterým sáhnete raději po kamnech Hein.

Kachlová kamna Hein

Česká keramička Hein je bezesporu nejkvalitnějším výrobcem keramiky na poli kamnařiny. Naše vlastní zkušenosti se stavbou kachlových kamen na míru potvrzují pečlivost a důraz na kvalitu ruční práce, díky které je značka Hein známá i za hranicemi ČR.

Spojením špičkových topenišť Romotop a vynikajících keramických plášťů Hein vznikají unikátní kachlová kamna, která představují špičku na českém trhu.

Kachlová kamna ABX

U značky ABX jde o spojení v Česku vyrobených topenišť s keramikou, kterou si ABX nechává vyrábět u slovenské firmy Kerkotherm. Kvalita keramického pláště nedosahuje takové míry jako u značky Hein, což ovlivňuje akumulaci tepla.

Jde o výrobu půlenou mezi dvě země, kdy se dodavatelsko-odběratelský vztah nemůže rovnat vyladěnosti spolupráce uvnitř jedné společnosti jako u značek Hein a Romotop.

Kritéria výběru kachlových kamen

Dříve než se pro některá kamna definitivně rozhodnete, ujasněte si, že svými parametry splňují všechny vaše požadavky.

Design

Kachlová kamna dodávají interiéru stylovou útulnost. Aby v místnosti kamna dobře vypadala, vybíráte vzory kachlí. Klasické i moderní hladké kachle už dnes nejsou problém.

Kachlová kamna Hein však nabízejí ještě něco navíc. Vyberte si z až 100 barevných odstínů keramického pláště pro jakákoliv kachlová kamna, aby se vám do interiéru dokonale hodila.

Ekonomika provozu

Ekonomikou provozu kachlových kamen se rozumí účinnost topeniště a schopnost tepelné akumulace. Zaměřte se na cenu a hmotnost kachlových kamen.

Opravdu kvalitní kachlová kamna váží i přes 300 kg, protože mají robustní topeniště a plášť ze silných keramických kachlí, které zaručují výbornou tepelnou akumulaci.

Nízká hmotnost a cena jsou často na úkor kvality kvůli použití tenčích materiálů, které v topeništi nesnesou dlouhodobé vystavování teplu a v plášti nezajistí dostatečnou tepelnou akumulaci.

ABX a Hein v číslech

Protože hmota keramického obkladu je to, co zajišťuje délku akumulace, následuje přepočet ceny na kg hmoty kamen. Kritérium účinnosti je povinný údaj u každého výrobku. Porovnejte sami, jak si jednotlivé modely obou značek stojí.

Kachlová kamna ABX Karelie vs. Hein Baracca 3

Kachlová kamna ABX Karelie 
cena 58 031 Kč,
hmotnost 240 kg = 242 Kč za 1 kg,
výkon 5–12 kW,
účinnost 76,6 %.

Kachlová kamna Hein Baracca 3
cena 57 900 Kč,
hmotnost 325 kg = 178 kč za 1kg,
výkon 4–12 kW,
účinnost 78 %.

Kachlová kamna s výměníkem ABX Karelie vs. Hein Baracca 8 TV

Kachlová kamna ABX Karelie s teplovodním výměníkem
cena 63 478 Kč,
hmotnost 280 kg = 226,70 Kč za 1 kg,
výkon 7,3–16,6 kW,
účinnost 84,6 %.

Kachlová kamna Hein Baracca 8 s teplovodním výměníkem
cena 68 900 Kč,
hmotnost 390 kg = 176,60 Kč za 1 kg,
výkon 4–18 kW,
účinnost 82 %.

Kamna ABX Brent vs Romotop Evora 03

Porovnejte také modely kamen bez keramického pláště, kde se cena vypočítává z reálné hmotnosti topeniště.

Plechová krbová kamna ABX Brent
cena 17 528 Kč,
váha 75 kg = 233,70 Kč za 1kg,
výkon 2,5–5,2 kW,
účinnost 80,9 %.

Plechová kamna Romotop Evora 03
cena 21 900 Kč,
váha 118 kg = 185,60 Kč za 1 kg,
výkon 2–5,2 kW,
účinnost 80,5 %.

Nenechte se odradit někdy vyšší pořizovací cenou. Kamna Hein, respektive Romotop jsou sázkou na kvalitu ve všech směrech.