Od 27.6. do 14.7. z důvodů dovolené nebudou vyřízené ani vyexpedované objednávky.

Jak z otevřeného krbu udělat moderní krbová kamna? Jednoduše krbovou vložkou

Otevřené krby mají své kouzlo, i v dnešní době dotváří spoustu interiérů. Jejich účinnost ale až tak kouzelná není, a proto je lepší pořídit si rovnou krbová kamna. Je ale nutné starý otevřený krb zbourat? Přečtěte si, jak vám při proměně krbu pomůže krbová vložka. 

Proč se od otevřených krbů upouští 

Účinnost krbových kamen

Pokud nechcete oheň pouze na koukání, ale také na vytápění, měla by vás zajímat účinnost kamen/krbu

Zatímco kamna s kvalitní krbovou vložkou se pyšní účinností 80–90 %, otevřený krb má pouze 10% účinnost. To znamená, že až 90 % dřeva, které do otevřeného krbu vložíte, přijde více méně nazmar. 

Vysoká prašnost, nízká bezpečnost

Prach, popel, žhavé jiskry a uhlíky… Nic, co otevřený krb „vyplivne“, se nezarazí o žáruvzdorná skleněná dvířka. Vzhledem k umístění krbu (většinou dominuje místnosti, kde se schází celá rodina) hravě dojde k situacím, které mohou vést k popálení či požáru. 

Vyřeší se problém přidáním dvířek ke krbu?

Ne. Velmi málo účinný otevřený krb se pouze stane velmi málo účinným uzavřeným krbem. V interiéru se vám sice přestane prášit a nebudete se muset obávat jisker, nicméně více tepla si neužijete. 

Počítejte také s tím, že se vám při pořízení dvířek do stávajícího krbu ztenčí peněženka. Jejich zhotovení musí být na míru a nestojí málo, zpravidla okolo 15 tisíc

Ideální je montáž krbové vložky

Majestátní krb, který dotváří váš obývací pokoj třeba už desetiletí, nemusíte bourat. Stačí jej opatřit krbovou vložkou, uzpůsobenou k montáži do otevřeného krbu

Tzv. krbová kazeta se postará o mnohem efektivnější vytápění prostoru – svou spodní částí nasává vzduch, který využívá ke spalování. Tento prohřátý vzduch pak navrací zpět do místnosti. 

Krbová vložka s výměníkem, nebo bez?

Otázka je, zda ji plánujete využívat jako hlavní zdroj vytápění, nebo ne. V případě, že ano, rozhodně sáhněte po krbové vložce s teplovodním výměníkem. Umožní vám jak vytápění domu, tak i ohřev vody. Nezatracujte ale ani krbovou vložku bez výměníku – prostor vytopí mnohem efektivněji než otevřený krb.

Jak se při výběru nespálit

Chcete mít jistotu, že vyberete správně? Vsaďte na ověřenou kvalitu české značky Romotop. Oceníte nejen precizní zpracování jakéhokoliv jejich výrobku, ale také dostupnost náhradních dílů

Pokud, co se krbů týče, stojíte teprve na startu, zvažte postavení krbu na míru, nebo se pro radu vydejte na naši prodejnu, zavolejte na 774 006 006 nebo nám napište: obchod@krbykunc.cz.