Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 7
 

Big Green Egg - Medium v integrovaném stojanu "50"

 
Dostupnost Externí sklad
49 433 Kč / ks
40 853,72 Kč bez DPH
   
Kód produktu BGE-SET-MEDIUM-NEST50
Značka Big Green Egg
Kategorie Big Green Egg
Záruka 2 roky
 

Big Green Egg - Medium v integrovaném stojanu "50"

 • Big Green Egg Medium je nejoblíbenějším členem rodiny Big Green Egg.
 • V modelu Medium pohodlně připravíte všechna svá oblíbená jídla pro rodinu i přátele. A to i všechno naráz,
  protože na modelu Medium máte dost prostoru na vaření pro 8 lidí.
 • Díky tomu jednoduše uvaříte na EGG Medium kompletní tříchodové menu.
 • Chcete ze svého EGG vytěžit co nejvíce? Potom je pro vás model Medium dokonalou volbou, protože právě k tomuto modelu je dispozici nejvíce příslušenství.
 • A tak jsou možnosti využití EGG Medium opravdu nekonečné. 

Specifikace:

 • Rošt: Ø 38 cm
 • Varná plocha: 1.140 cm2
 • Váha: 51 kg
 • Výška: 72 cm

Set obsahuje:

 • Gril Big Green Egg
 • Integrovaný pojízdný stojan
 • ConvEGGtor
 • Pohrabáč

 

Big Green Egg Medium je nejoblíbenějším členem rodiny Big Green Egg. Na ploše vaření v modelu Medium pohodlně připravíte všechna svá oblíbená jídla pro rodinu i přátele. A to i všechno naráz, protože na modelu Medium máte dost prostoru na vaření pro 8 lidí. Díky tomu jednoduše uvaříte na EGG Medium kompletní tříchodové menu.

Chcete ze svého EGG vytěžit co nejvíce? Potom je pro vás model Medium dokonalou volbou, protože právě k tomuto modelu je dispozici nejvíce příslušenství. A tak jsou možnosti využití EGG Medium opravdu nekonečné.

Technická dokonalost grilů Big Green Egg. NASA technologie se potkává se starou japonskou moudrostí a vše je podtrženo precizní americkou kvalitou výroby značky, která je v Atlantě na trhu již od roku 1974. 

Grily "zelené vajíčko" jsou určeny opravdovým labužníkům:

 • unikátní keramická konstrukce přináší unikátní kulinářské možnosti
  • skvělé grilování křehkých mas a lahodných ryb
  • příprava korýšů vysokým žárem
  • pomalé vaření vydatných dušených pokrmů při nízkých teplotách
  • uzení (koukněte na video níže)
  • pečení chleba s křupavou kůrkou
  • pečení pizzy (koukněte na video níže)
  • příprava moučníků
 • keramický materiál pochází z vývoje NASA a vyznačuje se mimořádně dlouhou životností a odolností
 • technologie vychází ze starých japonských hliněných pecí Kamado
 • velká variabilita velikostí grilu Big Green Egg
 • rozšířitelnost grilu o bohaté značkové příslušenství
 • prodloužená záruka

Podrobné informace o revoluční technologii grilů "zelené vajíčko" si můžete přečíst pod video rámečky.

Hlavní parametry modelu Big Green Egg Medium:

 • Rošt: Ø 38 cm
 • Varná plocha: 1.140 cm2
 • Váha: 51 kg
 • Výška: 72 cm

Z ČEHO SE GRIL BIG GREEN EGG SKLÁDÁ:

Keramické ohniště

Keramické ohniště (Fire Box) se nachází v glazované spodní části BGE, tzv. základně a musí být naplněno uhlím. Vzhledem k tomu, že je ohniště (Fire Box) vybaveno důmyslnými otvory a pracuje s větracími otvory litinového roštu ležícího ve spodní části BGE, proudění vzduchu je konstantní a optimální, plně ovladatelné stupněm otevření litinové pokličky a spodních regulačních dvířek.

gril-big-green-egg-keramicke-topeniste

Keramická základna

Stejně jako poklop: vysoce zátěžová keramika nepodléhající vnějším vlivům s odolnou a stálobarevnou glazurou.
Omezená doživotní záruka.

Regulační dvířka

Pracují v kombinaci s litinovou regulační pokličkou, regulují přívod vzduchu pro řízení teploty v BGE. Také umožňují snadné odstranění vychladlého popela.

Litinový rošt pod uhlí

Perforovaný rošt je posazen uvnitř topeniště. Otvory umožňují proudění vzduchu vzhůru a dovolují popelu propadávat dolů, odkud je popel po vychladnutí Vejce snadno odstraněn.

gril-big-green-egg-litinovy-rost-pod-uhli

Fire ring

Je položen na horním okraji topeniště (Fire boxu) a pokládají se na něj rošty pro vaření nebo Pizza stojan-ConvEGGtor

gril-big-green-egg-fire-ring

Nerezový rošt

Nerezový rošt je používán jako základní varná plocha pro grilování nebo opékání.

gril-big-green-egg-nerezovy-rost

Teploměr

GJe umístěný v keramickém poklopu a poskytuje přesné měření vnitřní teploty. Můžete tak sledovat průběh vaření i bez otevření EGG®.

Keramický poklop s komínkem

Keramický poklop (víko) s komínem lze otevírat a zavírat velmi snadno díky pružinovému mechanismu. Keramika je vybavena ochrannou vysoce odolnou glazurou. Izolační a tepelné vlastnosti keramického materiálu vytvoří proudění vzduchu uvnitř Vejce a zajistí, aby pokrmy byly připravovány rovnoměrně a s maximální chutí.

gril-big-green-egg-poklop-s-kominkem

Litinová poklička s dvojí funkcí

Dvojí funkce - k regulaci proudění vzduchu a přesnému ovládání teploty.

gril-big-green-egg-litinova-poklicka

Keramická poklička

Nasaďte keramickou pokličku po vaření, abyste udusili uhlí a mohli zbývající dřevěné uhlí použít i příště. Pokud BGE nepoužíváte, nechte ji nasazenou.

gril-big-green-egg-keramicka-poklicka

 

Video představení grilu Big Green Egg:

 

Video návod na montáž:

PŘÍPRAVA PIZZY:

 

UZENÍ V GRILU BIG GREEN EGG:

Jaká je historie a současnost grilů Big Green Egg?

Společnost Big Green Egg (Atlanta, stát Georgia, USA) zahájila svou činnost v r. 1974 dovozem japonských a čínských hliněných „Kamado“ pecí. Avšak časem vyvinuli perfektní vysoce kvalitní model, a to díky možnosti využití technologií zpracování keramiky vyvinutých NASA. Bylo přijato rozhodnutí vyrábět „Vajíčka“ v Mexiku, v zemi s působivou historií zpracování keramiky a známou používáním excelentních metod výroby produktů z hlíny. Dřív, než každý Big Green Egg opustí továrnu, projde finální, pečlivou prohlídkou. Továrna vlastní certifikát ISO9001, který potvrzuje splnění nejvyšších kvalitativních standardů vztahujících se k průmyslové výrobě.

Díky dokonalé kombinaci tvaru, výroby a bezkonkurenční keramiky je Big Green Egg skutečně takovým zařízením na přípravu jídel, které nemá konkurenci. K tomu nabízí delší životnost než jakýkoli jiný srovnatelný typ. Přírodní jíl nebo běžné keramické hlíny nemají tu samou úroveň pevnosti, odolnosti povětrnostním vlivům a teplotním šokům stejně jako dostatečnou tepelnou izolaci, se kterou disponuje keramický materiál užívaný v Big Green Egg, který může být roztápěn stále dokola bez ztráty své kvality.

To vše propůjčuje venkovnímu vaření zcela novou dimenzi dávající jistotu, že jako vlastník Big Green Egg si ho budete moci užívat po celý rok bez ohledu na počasí. Díky vysoce kvalitní keramice venkovní teplota vůbec neovlivňuje teplotu uvnitř Vejce. V létě stejně jako v zimě můžete používat Big Green Egg k přípravě skvěle grilovaných křehkých mas nebo lahodných ryb, připravovat korýše vysokým žárem nebo naopak při nízkých teplotách vařit pomalu vydatné dušené pokrmy či udit. Zároveň v BGE upečete chléb s křupavou kůrkou, pizzy s křupavým těstem nebo skvělé moučníky!

Chuť na prvním místě!

Big Green Egg – to je vždy skvělá chuť a kvalita. Všechno, co připravíte v BGE, získává výjimečnou, široce vychvalovanou delikátní chuť. Big Green Egg umožňuje vařit zdravě, mít požitek z jídel zvyšujících kvalitu života a stal se synonymem pro požitek z toho nejlepšího, co nám příroda nabízí.

Tvar Vejce

Tvar Vejce je historicky daný a pro funkci Big Green Egg naprosto zásadní. Díky svému tvaru a použitým materiálům se Big Green Egg může pochlubit kultovním vzhledem, zároveň vejčitý tvar podporuje nezbytný a konstantní průtok vzduchu uvnitř Vejce, což zajišťuje rovnoměrné vaření a vysoce efektivní hoření uhlí.

Jedinečná keramika

Díky spolupráci s předními odborníky z keramického průmyslu a s inženýry a experty na kompozitní materiály, je Big Green Egg vyráběn z keramiky nového druhu, původně vyvinutého v NASA pro vesmírný program. Tento sofistikovaný patentovaný materiál, vlastněný Big Green Egg , je nejvyšším stupněm kompozitního materiálu, který je použit v každém BGE. Jedinečné izolační vlastnosti, akumulace tepla a jeho vyzařování dovnitř BGE způsobují, že tato keramika generuje teplo, které má jedinečný vliv na chuť připravovaných jídel, a to bez ohledu na způsob vaření (od grilování po uzení). Vzhledem k vynikajícím izolačním vlastnostem BGE, nemají vnější teploty vliv na teplotu uvnitř Big Green Egg a dokonce i při teplotách hluboko pod nulou můžete regulovat teplotu s přesností jednoho stupně mezi 70°C a 350°C .

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: