Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 6
 

SPORÁK LA NORDICA Rosa L

 
Dostupnost NA OBJEDNÁVKU
72 740 Kč / ks
60 115,70 Kč bez DPH
   
Kód produktu LN-5
Značka La Nordica
Kategorie Sporáky
Záruka 2 roky
 

SPORÁK LA NORDICA Rosa L

 • Smaltovaný ocelový obklad sporáku
 • Obrovská litinová varná plotna
 • Chromovaný rám kolem plotny
 • Pozinkovaná a smaltovaná ocel
 • Litinové topeniště s šamotovou vyzdívkou
 • Smaltovaná trouba o objemu 55 litrů
 • Integrovaný teploměr pečící trouby
 • Integrovaný výsuvný úložný prostor ve spodní části
 • Přepínací klapka pro možnost vaření nebo vaření a pečení
 • Dvojité prosklení spalovací komory
 • Vysoká účinnost > 84 %
 • Přední kachle v barvách bordó nebo černé
 • Dvouplášťové (konvekční) bočnice

Kvalitní litinový sporák na topení dřevem a dřevěnými briketami s proskleným ohništěm a smaltovaným ocelovým obkladem, zaručující okamžité předávání tepla. Tento typ se pyšní velkou pečící troubou o objemu 55 l. Trouba je oboustranně smaltovaná, tudíž její povrch je odolný proti propálení a snadno se udržuje. Ve dvířkách trouby je integrovaný teploměr pro rychlou a přesnou kontrolu teploty, který tak zaručuje pohodlné pečení.

Konstrukce je masivní litinová, o čemž vypovídá i samotná hmotnost, která je 192 kg. Veškeré ocelové díly jsou smaltované z obou stran nebo pozinkované, což zaručuje dlouhodobou životnost sporáku. Litinová varná plotna je precizně zabroušena pro dokonalý převod tepla a má zespodu masivní vyztužení, které zamezuje jakoukoliv deformaci, propálení či prasknutí. Kolem plotny je chromové madlo, které zamezuje nežádoucímu popálení při obsluze nebo při pohybu kolem sporáku a zároveň může sloužit pro odkládání a sušení utěrek nebo také pro zavěšení krbového nářadí. Na bocích plotny jsou otvory, skrze které vystupuje teplo ze vzduchové mezery mezi plášti do prostoru, a tím je zaručená maximální cirkulace, větší rovnoměrnost tepla a snazší distribuce do přilehlých místností. Díky této vzduchové mezeře jsou boky sporáku lépe chlazené a zabraňují popálení při nahodilém dotyku. Ve spodní části je úložný prostor, který může sloužit i jako zábrana proti případnému vypadávání popílku při přikládání paliva. Dvířka od topeniště mají dvojité prosklení, které omezuje nežádoucí sálavé teplo při vaření, kdy uživatel musí stát v jeho blízkosti a zároveň je mezi skly prudce předehříván vstupující sekundární vzduch pro dokonalé spalování. Kličky dvířek sporáku jsou izolované pro pohodlnou obsluhu za provozu. Spalování je třístupňové s velmi vysokou účinností přesahující fantastickou hodnotu 84 %. Topeniště je litinové a na jeho bocích jsou šamotové desky pro lepší akumulaci tepla a lepší průběh spalování. Pod roštem topeniště je snadno odnímatelný popelník.

Sporák je vybaven mechanickou přepínací klapkou pro snadné a rychlé vyřazení pečící trouby z provozu, např. při letním vaření nebo při roztápění sporáku. Spaliny tak odchází z topeniště rovnou pod plotnou do komínu a nebo pod plotnou a kolem dokola celé pečící trouby a následně v zadní části do komínu. Vývod spalin je uprostřed o průměru 150 mm a napojení je možné horním nebo zadním vyústěním přímo do komínu. Regulovatelný výkon sporáku je v rozmezí od 4,0 kW do 12,0 kW v závislosti na množství přiloženého paliva.

Min. - Max. výkon (kW) 04.XII
Průměr kouřovodu (mm) 150
Nominální výkon (kW) 8,1
Hmotnost (kg) 192
Hloubka (mm) 670
Šířka (mm) 975
Výška (mm) 861
Vytápěný prostor (m3) 80-240
Účinnost (%) 84
Externí přívod vzduchu Ne
Hloubka trouby (mm) 430
Horní připojení kouřovodu Ano
Maximální délka polena (cm) 40
Plotýnka Ano
Průměrná spotřeba paliva (kg/h) 2,3
Šířka trouby (mm) 307
Trouba Ano
Ventilátor ne
Výška horního napojení od země po límec kouřovodu 911
Výška trouby (mm) 418
Vzdálenost od hořlavých materiálů před kamny 1000
Vzdálenost od hořlavých materiálů z boku kamen 300
Vzdálenost od hořlavých materiálů za kamny 400
Vzdálenost od středu horního vývodu po zadní okraj kamen 143

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: