Akce Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 7
 

Austroflamm PALLAS Back krbová kamna

 
Dostupnost Externí sklad
Běžná cena 116 205 Kč
Ušetříte 5 811 Kč (–5 %)
110 394 Kč / ks
91 234,71 Kč bez DPH
   
Kód produktu AF-17
Značka Austroflamm
Kategorie Krbová kamna
Záruka 2 roky
 

Pallas Back - ocelové obložení

PALLAS BACK - krbová kamna na vaření. A nejen to. Tento model s ocelovými bočními panely lze osadit akumulační hmotou.

Radost z romantického krbového ohně, šálek čaje a možná také něco k snědku? S kamny Pallas je všechno možné! Nejsou pouze  okouzlujícím zdrojem tepla, ale pomocí svých plotýnek a u verze Pallas Back také velké trouby lze připravit i ty nejchutnější pokrmy – a to zcela bez elektřiny či plynu! Jejich design v klasickém venkovském stylu dělá z kamen Pallas perfektního pomocníka jak do kuchyně, tak i na chatu. Oba dva modely můžou být vybaveny systémem HMS - dosahují akumulační doby až 8 hodin při zachování rychlého startu.

Parametry krbových kamen Austroflamm PALLAS Back

Hmotnost 263 kg

Min. - Max. výkon (kW) 4,5 - 13

Průměr kouřovodu (mm) 150

Vhodné pro nízkoenergetické domy ne

Teplovodní výměník ne

Plotýnka na vaření ano

Palivo dřevo a dřevěné brikety

Nominální výkon (kW) 9

Hloubka (mm) 450

Šířka (mm) 732

Výška (mm) 1150

Připojení externího vzduchu ano

Trouba na pečení ano

Výška na osu kouřovodu (mm) 1020

 

Patentovaná technologie HMS (Heat Memory System):

Společnost Austroflamm vyvinula hmotu s vysokou objemovou hmotností, která dokáže rychle přijímat teplo a poté ho velice dlouhou dobu odevzdávat. HMS je patentovaný materiál s vynikajícími akumulačními vlastnostmi. Prodlouží tepelné sálání kamen po vyhasnutí o 2 až 6 hodin v závislosti na typu kamen a okolních podmínkách. 

Kompaktní systém HMS panelů umožňuje realizovat akumulaci na velmi malé ploše. Vysoká akumulační hmotnost přímo souvisí s dobou vyzařování tepla. Krátká doba natopení v kombinaci s dlouhou setrvačností a vysokou účinností je základním rysem HMS systému. Umožňuje využití také v kombinaci s horkovzdušným principem.

Jak vypadá průběh poklesu teplot u klasických krbových kamen a při použití HMS znázorňuje obrázek níže. U vybraných modelů je k dispozici také technologie Xtra, která akumulaci až zdvojnásobí. 

austroflam

Jak HMS funguje?

Základem je speciálně vyvinutý těžký akumulační materiál. Firma Austroflamm sama vyvinula velmi těžký materiál (s hustotou vyšší než 3t/m?), který dokáže rychle ukládat teplo a dlouho ho poté vyzařovat. Těmto panelům říká HMS.

hms-panely

Důležité pro udržení tepla a jeho pomalé vydávání je umístění této hmoty. Umístění akumulačních panelů na plášť kamen (např. jako krycí keramické nebo mastkové desky) neumožňuje plně využít potenciál těchto materiálů a kamna rychle chladnou. Takto postupjuje stále většina výrobců. Konstruktérsky mnohem náročnější je způsob, který použil Austroflamm. Umístil tyto desky přímo na stěnu ohniště, čímž dosáhl revolučních výsledků. Rychlého startu i délka doby akumulace jsou nesrovnatelné. 

hms-system-2

 

Proč budete mít čisté topeniště?

Topeniště je vyloženo akumulační vyzdívkou Keramot, která je teplotně stálá do 1000°C a i v průběhu hoření si zachovává světlou barvu. Topeniště jsou vybavena centrálním přisáváním externího vzduchu s regulační uzavírací klapkou. Spalovací komora je těsně zpracovaná, což zajišťuje dobrou a rychlou regulaci.

Keramott

Rakouský výrobce Austroflamm:

Čtyřmi slovy nízkoenergetická kvalita bez kompromisů. Možná jste si všimnuli, že nabídka našeho eshopu se poněkud liší od ostatních a je tomu skutečně tak. Krbová kamna si člověk nekupuje jako spotřební zboží, ale budou mu sloužit dlouhá léta. Proto jsme pro Vás vybrali ty nejlepší české a evropské výrobce, za jejichž kvalitu ručíme. Nechceme, aby se Vám kamna stala přítěží, aby Vás obtěžovala funkční nedokonalostí, nechceme řešit reklamace. Chceme čisté hoření, chceme topit ekologicky a úsporně, neustoupíme z perfektního designu a dokonalého fungování. Proto prodáváme značky jako je Austroflamm. Vyšší cena je naprosto adekvátní kvalitě. Máte-li možnost, přijďte se přesvědčit na náš showroom v Ostravě, kde máme mnoho modelů vystavených a předvedeme Vám "v čem je rozdíl". 

Rakouská firma Austroflamm byla založena již v roce 1983. Nezatížena dlouhou tradicí a konvenčními metodami vrhla síly do budoucnosti vytápění v krbových kamench. Již od počátku kladla důraz na perfektní zpracování, jednoduchý a bezchybný provoz, estetický vzhled, dokonalé detaily a především na velmi čisté spalování spolu s vysokou účinností. Celý sortiment této rakouské značky je založený na spalování dřeva jako paliva – obnovitelného zdroje energie. Vzhledem k současnému požadavku dobře izolovaných a nízkoenergetických staveb na mírný, dlouhodobý a rovnoměrný vytápěcí výkon je stále více upřednostňován koncept sálavého tepla. Všechny výrobky firmy Austroflamm jsou tomuto konceptu podřízeny a kromě obvyklých způsobů zapojení krbových vložek do tahových systémů nebo u krbových kamen opláštěním kachlemi, Austroflamm vyvíjí svou vlastní technologii lepší akumulace tepla jak u krbových vložek, tak u krbových kamen. K dalším vlastním vynálezům firmy Austroflamm patří nepochybně také speciální vnitřní keramická vyzdívka jejich ohnišť Keramott. Tato bílá hmota má v závislosti na teplotě ohniště ideální poměr mezi tepelnou izolací a tepelnou akumulací a stará se spolu s předehřívaným vzduchem o čisté nízkoemisní spalování a čisté sklo. Díky vysoké teplotě spalovacího procesu zůstává tato vyzdívka i po dohoření světlá.

V případě dotazů ohledně zapojení krbových kamen či jejich nákupu nás neváhejte kontaktovat. Jsme tady pro Vás.

725 942 931

obchod@krbykunc.cz

Min. - Max. výkon (kW) 4,5 - 13
Průměr kouřovodu (mm) 150
Vhodné pro nízkoenergetické domy ne
Teplovodní výměník ne
Plotýnka na vaření ano
Palivo dřevo a dřevěné brikety
Nominální výkon (kW) 9
Hmotnost (kg) 207
Hloubka (mm) 450
Šířka (mm) 732
Výška (mm) 1150
Připojení externího vzduchu ano
Trouba na pečení ano
Výška na osu kouřovodu (mm) 1020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: