Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 4
 

Austroflamm KOKO Xtra 2.0 krbová kamna

 
Dostupnost NA OBJEDNÁVKU
102 022 Kč / ks
84 315,70 Kč bez DPH
   
Kód produktu AF-12
Značka Austroflamm
Kategorie Krbová kamna
Záruka 2 roky
 
Základní parametry kamen Austroflamm Koko Xtra 2.0:

Výkon:

Nominální výkon (kW) 6
Min. - Max. výkon (kW) 3,5 - 8
Vytápěný objem místností (m3) 65 - 165

Rozměry: 

Výška x Šířka x Hloubka (mm) 1196 x 546 x 445
Hmotnost (kg) 253

Připojení:

Průměr kouřovodu (mm)  150
Připojení externího vzduchu  zadní
Výška na osu kouřovodu (mm) 1100
Rošt s popelníkem ano

Spaliny: 

Proud spalin (g/s) 4,4
Teplota spalin (°C) 331
Minimální podávací tlak (Pa) 12

Vybavení a určení: 

Palivo  dřevo, dřevěné brikety
Vhodné pro nízkoenergetické domy ano
Plotýnka na vaření ne
Trouba na pečení ne
Teplovodní výměník ne

Vzhled:

Koko 2.0 .Moderní klasika - téměř "malá černá" v naší kolekci: jednoduchá, nadčasově elegantní a pro každou příležitost a každé prostředí zaručuje správnou volbu. Velké zaoblené sklenění dvířka nabízí maximální výhled na plameny a sálající prostor rozšiřuje vaše nejkrásnější zážitky s rodinou u kávy nebo čaje. Koko Xtra 2.0 má místo velkého prosklení spoustu akumulační hmoty!

Patentovaná technologie Xtra:

To je především famózní výkon - řada Xtra totiž nabízí až 12 hodin tepelné akumulace. Díky ní udrží snadno Váš domov v teple po celou noc. Jednoduchou matematikou si dopočtete, že investice do této rakouské technologie se vyplatí. 

Jak vypadá průběh poklesu teplot u klasických krbových kamen, základní řady Austroflamm a těmito skvělými Xtrami?

austroflam

To činí z krbových kamen Koko Xtra 2.0 nesmrtelný zdroj tepelné akumulace, který využijete při jakémkoliv umístění. A ušetříte nejen peníze. Roztápění kamen druhý den bude díky předehřáté komoře hračkou.

Jak a proč vlastně Xtra funguje?

Základem je speciálně vyvinutý těžký akumulační materiál. Firma Austroflamm sama vyvinula velmi těžký materiál (s hustotou vyšší než 3t/m?), který dokáže rychle ukládat teplo a dlouho ho poté vyzařovat. Těmto panelům říká HMS.

hms-panely

Důležité pro udržení tepla a jeho pomalé vydávání je umístění této hmoty. Umístění akumulačních panelů na plášť kamen (např. jako krycí keramické nebo mastkové desky) neumožňuje plně využít potenciál těchto materiálů a kamna rychle chladnou. Takto postupuje stále většina výrobců. Konstruktérsky mnohem náročnější je způsob, který použil Austroflamm. Umístil tyto desky přímo na stěnu ohniště, čímž dosáhl revolučních výsledků. Rychlého startu i délka doby akumulace jsou nesrovnatelné. 

xtra-sytem

Krbová kamna s Xtra systémem jsou sice opravdu těžká, ale ty tepelné vlastnosti za to stojí. A kvůli teplu si přeci kamna pořizujeme.

U technologie XTRA Austroflamm zdvojnásobil hmotnost kamen akumulační hmotou HMS (dle modelu na 260 až 350kg) a kamna osadil systémem volby rychlého startu nebo dlouhého sálání. Na malém půdorysu tak máte kamna s velmi dlouhou akumulací, kde při spálení méně než 9kg dřeva máte příjemné sálavé teplo více jak 12 hodin.

Rakouský výrobce Austroflamm:

Čtyřmi slovy nízkoenergetická kvalita bez kompromisů. Možná jste si všimnuli, že nabídka našeho eshopu se poněkud liší od ostatních a je tomu skutečně tak. Krbová kamna si člověk nekupuje jako spotřební zboží, ale budou mu sloužit dlouhá léta. Proto jsme pro Vás vybrali ty nejlepší české a evropské výrobce, za jejichž kvalitu ručíme. Nechceme, aby se Vám kamna stala přítěží, aby Vás obtěžovala funkční nedokonalostí, nechceme řešit reklamace. Chceme čisté hoření, chceme topit ekologicky a úsporně, neustoupíme z perfektního designu a dokonalého fungování. Proto prodáváme značky jako je Austroflamm. Vyšší cena je naprosto adekvátní kvalitě. Máte-li možnost, přijďte se přesvědčit na náš showroom v Ostravě, kde máme mnoho modelů vystavených a předvedeme Vám "v čem je rozdíl". 

Rakouská firma Austroflamm byla založena již v roce 1983. Nezatížena dlouhou tradicí a konvenčními metodami vrhla síly do budoucnosti vytápění v krbových kamnech. Již od počátku kladla důraz na perfektní zpracování, jednoduchý a bezchybný provoz, estetický vzhled, dokonalé detaily a především na velmi čisté spalování spolu s vysokou účinností. Celý sortiment této rakouské značky je založený na spalování dřeva jako paliva – obnovitelného zdroje energie. Vzhledem k současnému požadavku dobře izolovaných a nízkoenergetických staveb na mírný, dlouhodobý a rovnoměrný vytápěcí výkon je stále více upřednostňován koncept sálavého tepla. Všechny výrobky firmy Austroflamm jsou tomuto konceptu podřízeny a kromě obvyklých způsobů zapojení krbových vložek do tahových systémů nebo u krbových kamen opláštěním kachlemi, Austroflamm vyvíjí svou vlastní technologii lepší akumulace tepla jak u krbových vložek, tak u krbových kamen. K dalším vlastním vynálezům firmy Austroflamm patří nepochybně také speciální vnitřní keramická vyzdívka jejich ohnišť Keramott. Tato bílá hmota má v závislosti na teplotě ohniště ideální poměr mezi tepelnou izolací a tepelnou akumulací a stará se spolu s předehřívaným vzduchem o čisté nízkoemisní spalování a čisté sklo. Díky vysoké teplotě spalovacího procesu zůstává tato vyzdívka i po dohoření světlá.

V případě dotazů ohledně zapojení krbových kamen či jejich nákupu nás neváhejte kontaktovat. Jsme tady pro Vás.

774 006 006

info@krbykunc.cz

 

Min. - Max. výkon (kW) 3,5 - 8
Průměr kouřovodu (mm) 150
Vhodné pro nízkoenergetické domy ano
Teplovodní výměník ne
Plotýnka na vaření ne
Palivo dřevo a dřevěné brikety
Nominální výkon (kW) 6
Hmotnost (kg) 253
Hloubka (mm) 445
Šířka (mm) 546
Výška (mm) 1196
Připojení externího vzduchu zadní
Trouba na pečení ne
Výška na osu kouřovodu (mm) 1100
Bezpečnostní vzdálenost boční (mm) 540
Bezpečnostní vzdálenost přední (mm) 1200
Bezpečnostní vzdálenost zadní (mm) 180
Hloubka ohniště (mm) 267
Šířka ohniště (mm) 388
Technologie Xtra akumulace tepla (kg) 115
Výkon vytápění místnosti (m³) 65-165
Výška ohniště (mm) 490

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: